top of page
Writer's pictureŽNK Radomlje

Za mladimi nogometašicami ŽNK Radomlje je uspešen zaključek tedna. V državnem prvenstvu so se zmage veselila dekleta selekcij do 17, 15 in 13 let, aktivna je bila tudi ekipa DU11, ki nastopa v MNZ ligi U10.

ŽNK RADOMLJE MEDEX DU17 - ŽNK GAŽON LE-LOG DU17 3:2 (2:1) Strelke: Taja Strgar (25', 38'), Lana Tatarovac (51', 65'/AG); Tinkara Obreza (29'). ŽNK Radomlje Medex DU17: Ula Špende, Aneli Kutin Prešeren (87' Lana Brugger), Kelin Gerželj, Zoja Šrot (39' Klara Sever), Ayla Skenderović, Katja Urankar, Lana Tatarovac, Špela Bergant, Taja Strgar, Nia Kutin Prešeren, Tajda Mujezinović. Trener: Katarina Jagarinec. ŽNK Gažon Le-log DU17: Lucija Šestanj, Karin Vrbetić (55' Maruša Lovrečič), Marta Cernaz, Naja Kalin Zirnstein, Tinkara Obreza, Gaja Ambrožič, Gaja Zahar, Lara Čuček, Ela Bassanese, Brina Novak (27' Kaja Vrunč) (61' Lara Mezgec), Gaja Pintar. Trener: Robert Zirnstein.

Kadetinje ŽNK Radomlje Medex so tudi v pomlajeni zasedbi podaljšale pozitivno serijo, rumenosrčne so za četrto zmago premagale ŽNK Gažon Le-log in mu zadale prvi poraz. Katarina Jagarinec je ekipo sestavila brez Ule Osolnik, Barbare Pšeničnik, Neže Žagar, Taje Jakopič in Nike Slapnik, priložnost pa so znova dobro izkoristila mlajša dekleta. V 25. minuti je za vodstvo zadela Taja Strgar, ki je bila po izenačenju Tinkare Obreze v 38. minuti natančna še z bele točke. V 51. minuti je vodstvo povišala Lana Tatarovac, po nesrečnem avtogolu pa smo spremljali napeto končnico, v kateri pa so Radomljanke ohranile vodstvo in vknjižile novo zmago.

ŽNK RADOMLJE DU15 - NK ŠENTJERNEJ DU15 7:0 (1:0) Strelke: Elina Hamulić (1'), Nuša Šegedin (50', 80'), Kelin Gerželj (62', 74'), Špela Bergant (64', 76'). ŽNK Radomlje DU15: Lana Dolenc, Ula Krmavnar, Ota Stipančevič, Zala Zrim, Alina Vekić (50' Lana Brugger), Nika Pirc (67' Brina Zajc), Mia Džafić, Elina Hamulić (60' Špela Bergant), Dunja Ilikič (60' Kelin Gerželj), Lara Gudalovič (41' Nuša Šegedin), Eva Kavčnik. Trener: Karmen Ulbin. NK Šentjernej DU15: Neja Božič, Liza Šinkovec, Hana Turk, Kaja Taraniš, Lana Gavrilović, Nina Zore, Lea Junc, Ema Piletič, Kim Čaušević, Iza Junkar, Mia Li Bartol. Trener: Samir Hasanagić.

Selekcija ŽNK Radomlje DU15 je pod vodstvom Karmen Ulbin na prvi domači tekmi v letošnjem državnem prvenstvu slavila visoko zmago. Mreža Šentjerneja se je prvič zatresla že v uvodni minuti, ko je zadela Elina Hamulić. Na povišanje vodstva je bilo potrebno počakati do drugega polčasa, ko so rumenosrčne zadele še šestkrat. V 50. minuti je bila natančna Nuša Šegedin, med 62. in 76. minuto pa sta bili po dvakrat uspešni še Kelin Gerželj in Špela Bergant. Zmago je v zadnji minuti tekme z drugim golom na srečanju potrdila Nuša Šegedin.

PRIMORJE TOSLA NUTRICOSMETICS DU13 - ŽNK RADOMLJE DU13 0:2 (0:2) Strelki: Tara Vajd (16'), Taja Zrilič (18'). Primorje Tosla Nutricosmetics DU13: Neli Slejko, Tinkara Frank, Pia Maria Brecelj, Lili Ličen, Lara Morelj, Ula Vidmar Remec, Roza Černigoj, Lucija Klara Sluga, Nastja Herega, Eliza Virant, Lara Godeša. Trener: Sara Ušaj. ŽNK Radomlje DU13: Lara Zrilič, Lara Železnik, Zoja Mravlja, Tanaja Sinanović, Nika Sovinšek, Tara Vajd, Taja Zrilič, Adriana Zadnikar, Loti Spreitzer, Manca Šegedin, Hana Milošević. Trener: Katarina Gadnik.

Dekleta selekcije ŽNK Radomlje DU13, ki jih vodi Katarina Gadnik, so novo sezono državnega prvenstva odprla z uspešno opravljenim gostovanjem v Ajdovščini. Rumenosrčne so imele v prestolnici burje glasno podporo navijačev, zadetka za zmago pa so dosegle že v prvem polčasu. V polno sta merili Tara Vajd in Taja Zrilič.

NŠ VUK B U10 - ŽNK RADOMLJE DU11 ŽNK Radomlje DU11: Hana, Manca, Sara, Sofia, Alina, Naida, Ella, Brigita, Denisa. Trenerka: Špela Ručman.

V sobotnem dopoldnevu so novo tekmo MNZ lige U10 odigrala dekleta selekcije ŽNK Radomlje DU11. Zasedba trenerke Špele Ručman, za katero so nastopile Hana, Manca, Sara, Sofia, Alina, Naida, Ella, Brigita in Denisa, se je v Kamniku merila s fantovsko ekipo Nogometne šole Vuk.